prod_4

Branża produkcyjna

Optymalizacja procesów produkcyjnych, monitoring przestojów oraz zużycia energii.
medyczna

Branża medyczna

Integracja danych z różnych systemów informatycznych pomiędzy placówkami medycznymi.
ubezpieczenia

Branża ubezpieczeniowa

Analiza płatności, ryzyka oraz połączenia pomiędzy produktami.
Potrzeba

5 sygnałów świadczących
o tym, że Twoja firma potrzebuje hurtowni danych:

Wiele systemów

Posiadasz więcej niż jeden system informatyczny w swoim przedsiębiorstwie i potrzebujesz raportu, który pokaże dane z różnych systemów.  

Niewystarczające raporty

Posiadasz tylko jeden system, ale jego funkcjonalności raportowe, nie pozwalają zdobyć potrzebnych informacji.

Przestarzały system

System nie jest już w stanie dostarczyć wymaganych raportów w akceptowalnym czasie. Ciężar zaawansowanych operacji powinien być przeniesiony na system hurtowni danych. 

Aktualne dane

Potrzebujesz analizy danych w czasie rzeczywistym, a predefiniowane raporty nie są wystarczające. Potrzeby ad-hoc nie muszą być Twoje - może ma je pion analityczny lub kontrolingowy. 

Globalne obrazowanie

Dane, informacje to za mało. Potrzebna Ci wiedza wynikająca z zestawień rok do roku, placówka do placówki czy produkt do produktu. Potrzebujesz porównać między sobą wydajności działów, pracowników lub linii produkcyjnych.

Poznaj naszą ofertę ->

Jak działa HURTOWNIA DANYCH

KORZYŚCI z wdrożenia HURTOWNI DANYCH

Wygodny dostęp do danych

Gromadzenie danych w jednym miejscu pozwala na dogłębną analizę oraz spojrzenie z szerszej perspektywy na procesy zachodzące firmie.

Prognozowanie i podejmowanie trafnych decyzji biznesowych

Hurtownię danych można wykorzystać jako symulacje scenariuszy biznesowych z wykorzystaniem modeli.

Większa wydajność pracy

Natychmiastowy dostęp do aktualnych informacji oraz przyjazna wizualizacja pozwalają sprawniej wykonywać zadania oraz optymalizować procesy.

Chcesz zapanować nad rozproszonymi danymi?

Potrzebujesz dopasowanych do potrzeb Twojej firmy kokpitów raportowych?

Chcesz zwiększyć wydajność pracy oraz obniżyć koszty?

Gdzie przechowywane są dane?

Hurtownia danych może być wdrożona w infrastrukturze klienta lub w chmurze. To od Ciebie zależy wybór modelu wdrożenia!

Rozwiązanie w chmurze jest w pełni mobilne oraz zapewnia dostęp do niego z dowolnej lokalizacji. Model ten pozwala na redukcję kosztów infrastruktury, stałe aktualizacje oraz łatwe wdrożenie. To wygodny i szybki sposób na zarządzanie danymi.

Sprawdź kto nam zaufał

Nasze systemy łączą wiedzę oraz ogromny potencjał technologii z potrzebami biznesowymi naszych klientów. Wspieramy firmy w projektowaniu, rozwoju i wdrażaniu rozwiązań cyfrowych.

Jak przebiega proces wdrożenia hurtowni danych w Twojej firmie

II ETAP

Przygotowanie infrastruktury informatycznej oraz opracowanie procesu zasilania.

IV ETAP

Wdrożenie rozwiązania wraz ze szkoleniem.

I ETAP

Analiza wymagań klienta i analiza możliwości technicznych.

III ETAP

Opracowanie modelu danych oraz pulpitów raportowych.

V ETAP

Support oraz serwis.
tlo_slider
FAQ

Potrzeby i obawy naszych klientów

Nawet małe podmioty mogą mieć potrzeby raportowe, które nie są spełniane przez oprogramowanie dziedzinowe. Im wcześniej w przedsiębiorstwie pojawi się zintegrowany system raportowy, tym większy porządek panuje w słownikach, rejestrach i zestawieniach, jak również bardziej uporządkowane są procesy kontrolingowe, planistyczne i rozliczeniowe.

To przekonanie wywodzi się z czasów, kiedy tylko duzi gracze rynkowi oferowali rozwiązania z obszaru hurtowni danych. W chwili obecnej na rynku istnieje wiele sprawdzonych rozwiązań typu open-source, które są z powodzeniem wykorzystywane w projektach o dużej i bardzo dużej skali

Czas trwania procesu wdrożenia jest silnie zależny od stopnia złożoności procesów biznesowych. Im procesów więcej, im więcej zależności między nimi, tym dłużysz proces analizy, a co za tym idzie także samego wdrożenia hurtowni.

Jeśli Klient zdecyduje się na wykorzystanie komponentów open-source, od kosztów odchodzi bardzo duży składnik związany z licencjami na oprogramowanie komercyjne. Chętnie współpracujemy z Klientami zarówno w modelu fixed-price jak i time&material. Zazwyczaj pierwszy etap prac wyceniamy “na gotowo”, a kolejne rozszerzenia są realizowane w sposób przyrostowy. Jesteśmy tutaj bardzo elastyczni.

Proces wdrażania hurtowni danych w przedsiębiorstwie poprzedzony jest dogłębną analizą potrzeb raportowych i analitycznych Klienta. Analiza pozwala na zdiagnozowanie najbardziej krytycznych obszarów oraz pozwala na ustalenie priorytetów. Wdrożenie systemu hurtowni danych połączonego z systemem raportowym jest realizowane stopniowo, metodą przyrostową. Poszczególne procesy biznesowe dołączane do systemu hurtowni stopniowo, a proces rozpoczynany jest od procesu o największym stopniu oddziaływania na całość przedsiębiorstwa. Podejście takie pozwala zarówno na szczegółową ocenę uzyskiwanych wyników jak i uniknięcie wrażenia rewolucji, w miejsce ewolucji. 

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

+48 883 366 717

Napisz

biuro@spiid.pl

Spotkajmy się

Rybnik, Dąbrowskiego 9
X